Все про наждачним папері
Наждачний папір часто використовується будівельниками для додання гладкості поверхні дерев'яних виробів, стін і підлоги. Призначення паперу залежить від її зернистості. Папером можна попередньо обробити поверхню, відшліфувати або відполірувати її. Чим більше розмір зерен, тим грубіше буде оброблена поверхня.
Наждачний папір може мати різну основу. Паперова основа має дуже високу міцність, не піддається навіть самим важким навантаженням. Існує основа, стійка до вологи, і звичайна. Наждачний папір на такій основі порівняно недорого коштує, не змінює свої розміри при тривалому використанні, дозволяє шліфувати навіть самі складні поверхні. Але паперова основа швидко зношується і має невисоку міцність. Папір деформується під впливом вологи.
Наждачний папір може мати основу з тканини. Для цього використовують бавовну, просочений спеціальною смолою. Просочення робить основу дуже стійкою до механічних впливів і вологи. Тканина дуже еластична і рідко рветься. Наждачний папір на тканинній основі дозволяє ретельно відполірувати дерев'яні конструкції і виконати важкі шліфування. Така основа використовується також у промисловій шліфуванні. Необхідно вибирати найбільш жорсткий вид основи з тканини, щоб отримати ідеально гладку поверхню. Наждачний папір такого типу має досить високу ціну, а основа з тканини може розтягуватися при довгостроковому використанні.
При обробленні поверхні потрібно поступово змінювати грубу папір дрібнозернистою. Це дозволить більш ретельно і швидко вирівняти поверхню. Груба папір потрібна для видалення старої фарби і іржі, а папір з дрібним зерном полірує чисту і забарвлену поверхню.
При вологій шліфуванні необхідно використовувати папір з вологостійкої основою. Вода дозволяє відполірувати поверхню і не утворює пилу. Такий вид шліфування застосовується тільки вручну, щоб ретельно стежити за процесом полірування.
Для шліфування поверхонь з великим наявністю кутів і вирізів наждачний папір можна зміцнити на основу з товстої і м'якої гуми. Також можна обернути дерев'яний або пластиковий брус у папір, щоб не пошкодити руки при роботі.
Не можна використовувати наждачний папір для полірування виробів з пластмаси. Для цього підійде груба папір. Мідні поверхні можна зачищати з допомогою паперу із сірникових коробок.