Пінополістирольний пінопласт або екструзійний?
Пінопласт, в залежності від виду його технології виробництва і складу оброблюваного сировини, може мати різну характеристику щільності, а також міцності. Сьогодні у залежності від застосовуваного матеріалу, існує кілька видів пінопласту.
Застосовувані матеріали:
• поліуретан;
• полівінілхлорид;
• фенол формальдегід;
• карбамідно-формальдегід;
• полістирол.
Для певної сфери використання вибирається пінопласт з того матеріалу, який найбільш відповідатиме якостей, необхідних для певної роботи.
Не варто забувати, що всі види пінопласту практично володіють однаковими якостями, а саме:
- високою теплоізоляцією;
- дозволені до застосування в будь-яких будівництвах;
- володіють невеликою вагою;
- не взаємодіють із мікроорганізмами;
- довговічні;
- легко обробляються.
Але досить стрімко втрачають свої властивості і руйнуються під впливом різних хімічних речовин (бензол, ацетон, різні розчинники тощо). Все це потрібно пам'ятати, вибираючи покриття для декоративної обробки поверхонь з пінопласту. Також обережно потрібно підбирати склади для обклеювання пінопласту і його армування.
Який пінопласт краще для утеплення
На будівельному ринку сьогодні досить багато самих різних утеплюючих матеріалів. Але найбільш широко застосовуються утеплювачі з пінопласту це:
- пінопласт з пінополістиролу;
- екструдований пінополістирол;
- пінопласт з пінополіуретану.
Пінопласт з пінополістиролу (ППС).
Його головний плюс в досить низькою ціною. Вартість пінопласту, виготовленого з пінополістиролу, на 20-30% менше екструзійного. Але він має низьку водопоглощаемостью, паронепроникність, не взаємодіє з мікроорганізмами у вигляді грибків і цвілі, довговічний.
Контактируя с водой, пенополистирол практически не впитывает в себя влагу. Поэтому именно из-за этого свойства ППС успешно используется при отделке сооружений, находящихся под землей. Значение паронепроницаемости ППС, независимо от того, какая у него плотность, постоянно остается в пределах 0.05 Мг/(м*ч*Па).
Различные бактерии и грибки не проникают в пенопласт, но зато могут поселиться на его незащищенной поверхности. Поэтому ППС следует покрывать штукатуркой либо другими отделочными материалами.
Довговічність ППС, встановлена дослідниками, може досягати до 80 років при правильній експлуатації.
Пенопласт из экструзивного пенополистирола (ЭППС)
Имея большой запас прочности и отличные теплоизоляционные свойства, этот пенопласт имеет более широкое применение в сфере строительства, чем тот же пенополистирол. Но кроме всего, экструзионный пенополистирол востребован для постройки спортплощадок, авто и железнодорожных дорог, а также при строительстве полос для взлета/посадки самолетов. Для этого используется отдельный вид специального экструзивного пенополистирола, который снижает риск вспучивания промерзшего грунта.
Переваги.
Перевага екструзійного пінополістиролу у відмінних теплоізоляційних властивостях і високої міцності, які набагато вище пінопласту з пінополістиролу.
Екструзійний пінополістирол відрізняється:
1. Досить низьку теплопровідність.
2. Паронепроникність.
3. Високою стійкістю проти дії різних паразитів.
4. Невеликою вагою.
5. Високою міцністю.
6. Великим діапазоном робочих температур.
7. Мінімальним поглинанням вологи.
8. Довговічністю.
Екструзійний пінополістирол відрізняється високою теплоізоляційною властивістю, тому його широко використовують ще й у рефрижераторних секціях, ізометричних контейнерах, промислових холодильних камерах, а також при виробництві сендвіч-панелей.