Антисептики для обробки дерев'яного будинку
В даний час все більшу популярність набувають дерев'яні будинки і це не дивно, адже жити в такому будинку одне задоволення, так як він має хорошу теплоізоляцію, у ньому легко і вільно дихається, а також таке житло володіє високою екологічністю. Однак мінусом такого будинку є схильність його до всіляких грибків і плісняви. Тому, щоб цього уникнути, необхідно застосувати спеціальні засоби, які називаються антисептиками.
Види антисептиків
Антисептики можна розділити на водорозчинні, масляні, Органорозчинуючі і комбіновані.
Водорозчинні антисептики застосовуються в основному для обробки житлових приміщень. До їх складу входять такі елементи, як кремній, цинк, натрій і ін Для приготування таких засобів захисту необхідно просто розвести їх у воді. Однак в магазині можна придбати вже готові склади. Масляні антисептики застосовуються для зовнішніх робіт, так як володіють специфічним запахом. Органорозчинуючі антисептики хоч і дозволяють добре зміцнити деревину, але є дуже токсичними, тому застосовуються рідко. Об'єднані антисептики являють собою поєднання властивостей різних засобів захисту, включаючи захист від пожежі.
Способи обробки деревини
Для обробки деревини антисептиками досить використовувати кисть і обприскувач, з допомогою яких можна обробити лише зовнішню частину дерева. Але якщо ви бажаєте якомога краще захистити своє житло, вам потрібно глибока обробка, яка полягає у приміщенні колод в сам антисептик і витримки певної кількості часу. Однак провести таку процедуру в домашніх умовах навряд чи вийде. Також на етапі будівництва будинку можна придбати вже готову деревину, оброблену засобами захисту. З часом навіть після обробки засобами захисту під впливом різних негативних факторів дерево може піддатися хвороб, тому періодично потрібно стежити за його станом і, в разі чого, застосувати відповідні заходи. Проте якщо ви помітили ураження великої ділянки деревини, краще його замінити.
Час дії захисту
Захист за допомогою антисептиків дозволяє зберегти деревину до 20-25 років. Щоб захистити приміщення з високою вологістю, наприклад лазню, необхідно проводити обробку кожні два-три роки.
Крім обробки дерева антисептиками слід застосовувати й інші, не менш важливі способи його захисту. До таких способів відносять установку пристроїв гідроізоляції і вентиляції, а також встановлення відмосток і дренажу. На початковому етапі будівництва вашого будинку необхідно простежити за тим, щоб колоди були просушені. Всі ці способи захисту дозволять вам зберегти своє житло цілим і неушкодженим на довгі роки.