Дизайнерські лайфхаки для бюджетного ремонту
За словом «ремонт» міцно закріпилися асоціації з клопотами і великими грошовими витратами. Але якщо при плануванні майбутнього інтер'єру взяти на озброєння декілька корисних порад, можна значно знизити витрати не на шкоду красі.
Стиль
Ідеальні стилі для бюджетного ремонту – мінімалізм і лофт. Вони виглядають сучасно і красиво, при цьому не передбачають великих витрат. А от класичний стиль варто викреслити зі списку.
Планування
У плануванні ремонту недорого краще дотримуватися стандартної форми стін і перегородок – квадратної або прямокутної. Круглі стіни хоч і виглядають оригінально, абсолютно непрактичні і більш складні у виготовленні.
Стелі
Їх цілком можна залишити без обробки або просто пофарбувати в білий. Також підійде використання натяжних стель. Вони довговічні, виключають появу тріщин, а якщо трапиться невелика протікання – на них це не позначиться.
Стіни
Стіни з гіпсокартону – найвигідніший варіант для перепланування, особливо в нових будівлях з просторими квартирами. Але при зведенні перегородок не варто забувати про шумоізоляції. Для обробки підійдуть склошпалери, які можна пофарбувати в будь-який колір, або рідкі шпалери. Обидва види покриття зручні в нанесенні, так як на відміну від звичайних шпалер не вимагають стикування.
У ванній кімнаті та вбиральні для стін цілком можна використовувати звичайну плитку. Нею необов'язково покривати всю поверхню приміщень – досить прокласти плитку в місцях з найбільшою вологістю. Простір, що залишився можна покрити фарбою або лаком. Також є варіант з обробкою санвузли шпалерами, але тоді доведеться нанести ще і спеціальне покриття зверху – воно не допустить промокання.
Якщо стіна зроблена з цегли або бетону, краще віддати перевагу світлим, неяскравої плитці. Часто замість неї рекомендується використовувати керамограніт, проте в бюджетному варіанті цілком можна обійтися і без нього.
Підлога
Щодо підлогового покриття краще зробити ставку не на дешевизну, а на довговічність. Якщо матеріал через пару років прийде в непридатність, економія вийде сумнівною. Так, популярний ламінат хоч і привабливий за ціною, але непрактичний: «боїться» води, швидко стирається і розходиться по швах. У якості «довгограючого» покриття варто вибрати керамограніт або плитку. Вода цих матеріалів не страшна, вони стійкі до пошкоджень. Ідеально підходять для обробки підлоги на кухні і в санвузлі.
Хорошим выбором для пола станет дерево. Оно смотрится просто и естественно, обладает приятным запахом. Стоит такое покрытие недорого (цена варьируется в зависимости от вида дерева), а в случае повреждения легко заменяется.
Если выбор сделан в пользу паркета, для него будет достаточно шлифовки и покрытия лаком. Нужно лишь сделать все аккуратно и правильно, и тогда пол будет смотреться очень даже неплохо.
Двери
На цьому пункті можна добре зекономити: придбати звичайну гладку двері (з фільонкою буде коштувати дорожче), але прикрасити її якісною фурнітурою. Витончена ручка здатна перетворити вид двері, зробити її більш стильною. Інший варіант – перетворити під новий інтер'єр ті двері, що вже стоять в приміщенні. Наприклад, затонувати лаком чи пофарбувати в яскравий колір, зробивши її яскравим акцентом.